FHSU announces bachelor's and associate's degrees for spring 2006 - Kansas
06/28/2006

Fort Hays State University Registrar Dr. Joey Linn recently released the names of more than 1,360 students who completed requirements for bachelor and associate degrees during the 2006 spring semester.

The graduating class includes more than 820 students of Chinese universities who completed degree requirements in China through FHSU's Virtual College.

Kansas, U.S. and resident international graduates are listed by Kansas county, state or country and home city.

COUNTY NAME DEGREE
CITY

Barber
Medicine Lodge Andrea Marie Sorg B.A. Justice Studies
Carrie E. Chance A.S. Radiologic Technology
Julia Raelene Kastle B.S. Medical Diagnostic Imaging

Barton
Ellinwood Candice Rose Moeder B.B.A. Business Communication
Great Bend Amanda Marie Staab B.S. Psychology
Christopher Lee Scheideman B.A. English
Crystal Lorann Wynne B.F.A. Art
Jeremy Alan Wondra A.S. Radiologic Technology
Jordan Joseph Schartz Bachelor of General Studies
Kenzie Kay Michel B.B.A. Marketing
Leslie Ann Brown Bachelor of Social Work
Matthew E. Koochel B.S. Info Networking & Telecommunications
Misty Daye Petz B.S. Elementary Education
Rachel A. Linenberger A.S. Radiologic Technology
B.S. Medical Diagnostic Imaging
Rebecca Mary Ochs B.S. Nursing
Renee L. Birzer B.B.A. Management
Sarah R. Johnson A.S. Radiologic Technology
Tasha Ann Gordon Bachelor of Social Work
Tessa L. Bodine A.S. Radiologic Technology
B.S. Medical Diagnostic Imaging
Tia Kay Bodine Bachelor of Social Work
Vivian J. Pfister B.S. Psychology
Hoisington Dawn M. Galusha B.S. Elementary Education
Jana Joleen Williams B.S. Health and Human Performance
Mandy R. Stos B.F.A. Art
Tyrel Adair Coker B.S. Health and Human Performance
B.S. Secondary Education Olmitz Laura Elizabeth Plank B.A. English

Brown
Morrill Nathan A. Huning Bachelor of General Studies

Butler
Andover Russell J. Jeffries Bachelor of General Studies
Augusta Kyle A. Slade B.S. Health and Human Performance
El Dorado Annette L. Millard B.S. Nursing
Tyler B. Johnson B.S. Physics

Chase
Cottonwood Falls Michele Rene Benteman B.S. Health and Human Performance
Matfield Green Sara Ranae Phipps B.S. Speech-Language Pathology

Cheyenne
Bird City Clint L. Bursch B.S. Agribusiness
St. Francis Jody L. Gienger B.S. Agriculture

Clay
Clay Center Ashley D. McMahan B.B.A. Finance
Sarah Janelle Koppes A.S. Radiologic Technology
Virgil James Lloyd Bachelor of General Studies
Morganville Tasha Ann Gordon Bachelor of Social Work

Cloud
Glasco Ashley D. Ernsbarger B.B.A. Information Systems Administration
Elizabeth A. Pauls B.B.A. Finance
Miltonvale Brook Nicole Graham B.F.A. Art
B.S. Secondary Education

Comanche
Coldwater Diana L. Barnard B.S. Technology Leadership

Cowley
Arkansas City Nicole R. Chastain A.S. Radiologic Technology
B.S. Medical Diagnostic Imaging
Winfield Kelly J. Chrisman B.A. English
Stephanie A. Anglemyer B.M. Music Education

Decatur
Dresden Lori D. Vahling B.F.A. Art

Dickinson
Abilene Cassandra L. McDonald B.B.A. Management
Daniel Boone Timm B.S. Geography
Erin Lorrain Sholtz B.B.A. Business Communication
Jessica L. Goodale B.A. Communication Studies
Karl E. Dearmond B.B.A. Computer Information Systems
Lindsey Renee Bowers B.A. History
B.S. Secondary Education
Herington Beverly A. Penn Bachelor of General Studies
Solomon Jordan A. Kelsey B.A. Communication Studies
Kristy Meagher B.S. Justice Studies

Douglas
Lawrence Lisa A. Koppes Associate of General Studies

Edwards
Belpre Corey Allen Koett B.B.A. Finance
Offerle Andrew Frank Stegman B.S. Agriculture
Casey Patrick McAvoy B.S. Info Networking & Telecommunications

Ellis
Ellis Courtney Z. Poland B.S. Biology
Eric James Newton B.B.A. Finance
Erin Joy Hinkle B.S. Nursing
Jesse E. Ost B.S. Biology
Samantha L. Wolf B.S. Technology Studies
Ty Daniel Fuller B.S. Nursing
Wendy Armbruster Bachelor of General Studies
Hays Aaron Paul Rupp B.S. Psychology
Abby Maska B.A. History
Adam L. Strausberg B.S. Health and Human Performance
Alexandra Buchholz A.A.S. Office Technology
Amanda Marie Haley Bachelor of General Studies
Amy K. Beery B.B.A. Finance
Andrea Katherine Glassman B.S. General Science
Anne M. Duarte B.F.A. Art
April J. Merritt B.S. Nursing
Ashley D. McMahan B.B.A. Finance
Audra M. Birzer B.A. Chemistry
Belinda Jean Gagelman Bachelor of General Studies
Bethany Louise Augustine Bachelor of General Studies
Bobbi Jo Urban B.B.A. Management
Brandi Nicole Lafond Associate of General Studies
Brandon M. Hyde B.S. Info Networking & Telecommunications
Brett R. Henry B.B.A. Accounting
Brianne Nicole Staab B.S. Justice Studies
B.S. Justice Studies
Candice J. Fulks B.A. English
Casey R. Antholz B.S. General Science
Christin Dawn Nunnery Bachelor of General Studies
Christopher Lee Scheideman B.A. English
Corey Allen Koett B.B.A. Finance
Crystal L. Schumacher Bachelor of Social Work
Daniel Boone Timm B.S. Geography
David A. Dieker B.S. Secondary Education
David Allen Maier B.B.A. Management
Debra Janel Leikam B.S. Justice Studies
Derek J. Rebel B.S. Geography
Donna K. Fay B.S. Psychology
B.S. Justice Studies
Dustin Hickert B.B.A. Marketing
Eamonn Coveney B.S. Geography
Ella Jane Tramel B.A. Foreign Language
B.S. Secondary Education
Erica Ann Woods B.A. Communication Studies
Erin Leigh Braun B.B.A. Business Communication
Felicity Leeann Blau A.S. Radiologic Technology
Gaylene J. Conaway Associate of General Studies
Grant B. Lacy B.S. Health and Human Performance
Haoran Zheng Bachelor of General Studies
Heather M. Weilert B.S. Organizational Leadership
Heather Y. Schnoor B.A. Music
Hollie Anne Marquess B.A. History
Holly I. Strommenger B.S. Elementary Education
Irene Sue Walker B.S. Medical Diagnostic Imaging
Jacilyn Marie Olson B.S. Health and Human Performance
Jaime Lynn Schlyer B.B.A. Accounting
James D. Schmidt A.S. Radiologic Technology
B.S. Medical Diagnostic Imaging
Jamie Lynn Mermis B.S. Health and Human Performance
Jamie Richard Schwandt B.S. Health and Human Performance
Jaque Caillouet B.S. Info Networking & Telecommunications
Jared Cole Ganoung B.S. Health and Human Performance
Jared Thomas Kuhn B.S. Technology Studies
Jayna Montoia B.A. Communication Studies
B.S. Organizational Leadership
Jeffrey D. Bieker B.B.A. Accounting
Jeffrey M. Mayo B.B.A. Computer Information Systems
B.B.A. Accounting
Jenifer Berry B.S. Medical Diagnostic Imaging
Jeremy Alan Wondra A.S. Radiologic Technology
Jeremy M. Langer B.S. Athletic Training
Jeremy Michael Lane B.S. Elementary Education
Jerremy Wilson B.B.A. Marketing
B.S. Organizational Leadership
John Joseph Askins B.S. Geography
John Kyle Doerfler B.S. Geography
Joshua D. Adams B.S. Technology Studies
Julie Becker A.S. Radiologic Technology
Justin Krannawitter B.A. History
Justin Tyler Best B.S. Health and Human Performance
Kayla R. Murphy B.B.A. Management
Kelly Dane Holder B.A. Political Science
Kelsea R. Oliphant B.S. Elementary Education
Kevin L. Bryant B.B.A. Computer Information Systems
Kristen R. Gilmore B.B.A. Information Systems Administration
Kristin N. Wolf B.B.A. Accounting
Kristina M. Campbell A.S. Radiologic Technology
B.S. Medical Diagnostic Imaging
Krystle Allen A.S. Radiologic Technology
B.S. Medical Diagnostic Imaging
Kyle D. Herl Bachelor of General Studies
Lacey Johnson B.S. Speech-Language Pathology
Lacy Lea Wiley B.S. Health and Human Performance
Lance Dale Gagelman B.S. Agribusiness
B.B.A. Accounting
Lance Daniel Albin B.B.A. Accounting
Lance Mandel Sharp B.A. Mathematics
Landon Joseph Leiker B.S. Agriculture
Landon M. Paul B.S. Health and Human Performance
Laura Dawn Wertenberger B.A. Sociology
Laura Elizabeth Plank B.A. English
Leah Ann Leiker B.A. Communication Studies
Linda S. O'Neal B.A. Communication Studies
Lindsay Taylor Hook B.S. Health and Human Performance
Lindsey Pray B.F.A. Art
Lisa A. Koppes Associate of General Studies
Lisa Ann Brening B.S. Nursing
Lori D. Vahling B.F.A. Art
Luke S. Johnson B.A. Music
Lyndsay Renee Dorzweiler B.S. Elementary Education
Mandy R. Stos B.F.A. Art
Marti K. Higdon B.S. Elementary Education
Mary E. Wilson B.B.A. Information Systems Administration
Matt L. Waggoner B.B.A. Elementary Education
Matthew Joseph Grabbe B.S. Agribusiness
Matthew S. Leikam B.B.A. Computer Information Systems
Matthew Tyson Eberle B.F.A. Art
Melinda Mader B.S. Health and Human Performance
Michael J. Lafond B.B.A. Finance
Michael J. Wahlmeier B.S. Mathematics
B.S. Secondary Education
Michael Lee Wilson B.B.A. Business Communication
Michelle Ann Houston B.S. Justice Studies
Natalie Blair B.A. Communication Studies
Nathan D. Novack B.A. Art Education
B.S. Secondary Education
Nathan John Howard B.S. Secondary Education
Nathan Lee Staab B.S. Agribusiness
Pamela Rene Goheen B.S. Elementary Education
Pamela S. Trantham Bachelor of General Studies
Patricia Lynn Denning B.S. Organizational Leadership
Rachel Ann Herman Bachelor of General Studies
Raina Spena B.S. Justice Studies
Regina Lee Anderson Bachelor of Social Work
Rhea L. Kemper Bachelor of Social Work
Robert M. Bombach B.B.A. Marketing
Robert M. Readle B.B.A. Accounting
Roger M. Brunson B.S. Technology Leadership
Rose Anna Denning B.S. Elementary Education
Ryan Neal Murphy B.S. Info Networking & Telecommunications
Ryan S. Hammerschmidt B.B.A. Accounting
Samantha Sue Woods B.S. Speech-Language Pathology
Samuel Adam Green B.A. History
Samuel Thomas Lane B.S. Geography
Sara Ranae Phipps B.S. Speech-Language Pathology
Sarah A. Frusher B.A. Psychology
Sarah Ann Lang B.B.A. Management
Sarah J. Stephens B.S. Nursing
Sarah Mae Pfeifer B.S. Nursing
Seth Ryan Harmon Bachelor of General Studies
Somary M. Vilaysing B.S. Speech-Language Pathology
Stacie S. Schwager B.B.A. Finance
Stephen Leo Dinkel Associate of General Studies
Stuart Keltner B.S. Psychology
Summer D. Livingston B.S. Nursing
Susan Kay Dumler A.S. Radiologic Technology
B.S. Medical Diagnostic Imaging
Taylor Gorjiyan B.S. General Science
Thomas Craig Riemann B.B.A. Computer Information Systems
Thomas J. Micek B.S. Info Networking & Telecommunications
Thomas Jonathan Toland B.S. Psychology
Tia Kay Bodine Bachelor of Social Work
Tiffany Marie Seib B.S. Justice Studies
Tyler C. Messenger B.S. Info Networking & Telecommunications
Tyrel Adair Coker B.S. Health and Human Performance
B.S. Secondary Education
Pfeifer James Lawrence Billinger B.B.A. Computer Information Systems
Victoria James D. Schmidt A.S. Radiologic Technology
B.S. Medical Diagnostic Imaging
Amorette Marie Windholz B.S. Agriculture
Jennifer R. Amrein B.S. Organizational Leadership
Kacie D. Flaska B.S. Elementary Education
Lisa Ann Brening B.S. Nursing

Ellsworth
Ellsworth David M. Whitmer B.A. Chemistry
B.S. Biology

Finney
Garden City Amy R. Duran B.S. Elementary Education
Angela K. Schmitt B.S. Medical Diagnostic Imaging
Ashley N. Brungardt B.S. Elementary Education
Eric Lynn Steinle B.S. Medical Diagnostic Imaging
Jose L. Saavedra B.F.A. Art
Joshua W. Sauer B.F.A. Art
Kristina M. Campbell A.S. Radiologic Technology
B.S. Medical Diagnostic Imaging
Mamie Lorena Stimpson B.A. English
Martha A. Dominguez B.S. Medical Diagnostic Imaging
Melissa Rose Barb B.S. Psychology
Nathan D. Novack B.A. Art Education
B.S. Secondary Education
Nicholas Gerard Wagner B.S. Agriculture
Nicole R. Knoll B.B.A. Accounting
Ryan M. Kirchoff B.A. History
Sondra L. Schiffelbein B.S. Elementary Education
Tyler C. Messenger B.S. Info Networking & Telecommunications
Holcomb Amy M. Robinson B.S. Elementary Education
Danielle N. Dickson B.F.A. Art

Ford
Bucklin Danae Lynn Erb A.S. Radiologic Technology
Jason Lee Evans B.S. Agriculture
Rachel Lynn Brown Bachelor of General Studies
Dodge City Chelsea M. Anderson Bachelor of Social Work
Jami Danielle Hageman B.S. Medical Diagnostic Imaging
Jonathan Eugene Able B.A. History
Michael A. Schubert B.S. Organizational Leadership
Nicholas C. King B.S. Technology Studies
Patrick Chavez B.S. Biology
Tyler Dennis Hamilton B.S. Health and Human Performance
B.S. Secondary Education
Spearville Heather D. Castillo B.S. Info Networking & Telecommunications
Peter J. Schield B.S. Technology Studies

Geary
Junction City Beth Ann Hughes B.S. Nursing
Michelle Ann Houston B.S. Justice Studies

Gove
Grainfield Brad L. Zimmerman B.B.A. Computer Information Systems
Quinter Heath P. Ostmeyer B.S. Mathematics
B.S. Secondary Education
Lance Daniel Albin B.B.A. Accounting

Graham
Bogue Roger Craig Thurlow B.A. History
Hill City Amanda Kay Stinemetz B.A. English
Blaine A. Jackson B.B.A. Marketing
Chad J. Welter A.S. Radiologic Technology
James Lawrence Billinger B.B.A. Computer Information Systems
Penokee Brandon M. Hyde B.S. Info Networking & Telecommunications

Grant
Ulysses Crista M. Hoppenstedt B.S. Justice Studies
Jamie Sue Tarbet Bachelor of General Studies
Jaque Caillouet B.S. Info Networking & Telecommunications

Gray
Cimarron Adam R. Vogel B.B.A. Finance
B.B.A. Accounting
Joshua D. Adams B.S. Technology Studies
Stacey A. Rein A.S. Radiologic Technology
B.S. Medical Diagnostic Imaging
Thomas Jonathan Toland B.S. Psychology
Traci Ann Small B.A. English

Hamilton
Syracuse Elizabeth Sue Riley Associate of General Studies

Harper
Anthony David A. Dieker B.S. Secondary Education

Harvey
Hesston Dustin Alan Hamilton B.S. Health and Human Performance
Tracy Jane Kratky B.B.A. Business Communication

Hodgeman
Hanston Krystal Lane Holmes B.S. Psychology
Lucas Ward Selfridge B.S. Agriculture
Monica A. Hahn B.S. Justice Studies
Sidni Lee Durler Bachelor of General Studies
Jetmore Chad J. Burks B.S. Technology Studies
Chelsea Ann Hunt B.B.A. Marketing
Joel T. Ewy B.S. Info Networking & Telecommunications
Sidni Lee Durler Bachelor of General Studies

Jewell
Burr Oak Derek E. Clark B.S. Geography
Mankato Jesse E. Ost B.S. Biology
Randall Heather J. McDonald B.A. Communication Studies

Johnson
Leawood Bryson Kent Moore B.S. Health and Human Performance
B.S. Secondary Education
Zachary C. Mann B.S. Technology Leadership
Lenexa Michael Arthur Heaton A.S. Radiologic Technology
Merriam Marshall Hamilton Fey B.B.A. Marketing
Olathe Lisa Michelle Linhart B.S. Medical Diagnostic Imaging
Timaree R. Smith B.S. Medical Diagnostic Imaging
Overland Park Amy K. Ignowski Bachelor of General Studies
Amy Katherine Morris B.A. English
Bryce Davis Bachelor of General Studies
Nicole R. Chastain A.S. Radiologic Technology
B.S. Medical Diagnostic Imaging
Rena L. Bell-Bila Bachelor of General Studies

Kearny
Deerfield Diana Desantiago B.F.A. Art
Lakin Kimmie S. Lennington B.S. Health and Human Performance
Matthew A. McClain B.S. Geography

Kingman
Kingman Ahmed Ibrahim B.S. Medical Diagnostic Imaging
Rago Dallas Ryan Krehbiel B.S. Technology Studies
B.S. Secondary Education

Kiowa
Haviland Jeffrey L. Ford Bachelor of General Studies

Labette
Parsons Trenton Kyle Gorman Bachelor of General Studies

Leavenworth
Lansing Karin Elizabeth Sundblom B.S. Nursing

Lincoln
Lincoln Amber D. Reynolds B.S. Justice Studies
Kayla Renee Dohe A.S. Radiologic Technology
B.S. Medical Diagnostic Imaging

Logan
Oakley Allison J. Chaput B.S. Nursing
Dustin Harold Tacha B.S. Biology
Natalie Blair B.A. Communication Studies
Sarah J. Stephens B.S. Nursing
Travis L. Plummer B.S. Technology Leadership
Winona Molly M. Meska B.S. Psychology

Lyon
Emporia Jana Joleen Williams B.S. Health and Human Performance

Marion
Hillsboro Corey J. Thiessen B.B.A. Management

Marshall
Frankfort Lacey N. Jones Associate of General Studies

McPherson
Galva Mindi Jo Tolle B.S. Geology
Lindsborg Eamonn Coveney B.S. Geography
McPherson Jacob Michael Boxberger B.B.A. Accounting
Jon Roy French B.S. Agriculture
Molly S. Siemens B.S. Medical Diagnostic Imaging
Thomas Edward Anderson B.S. Info Networking & Telecommunications

Meade
Fowler Barbara Dawn Clark Bachelor of Social Work
Meade Kelsey D. Herbig B.S. Organizational Leadership

Mitchell
Beloit Andrea K. Hahn B.S. Psychology
Lacey Lynn Wegner B.S. Elementary Education
Tara M. Wendell A.S. Radiologic Technology
B.S. Medical Diagnostic Imaging
Tyler J. Zachary B.S. Info Networking & Telecommunications
Cawker City Melinda S. Bock B.B.A. Information Systems Administration
Glen Elder Kelsey K. Cunningham B.S. Medical Diagnostic Imaging

Montgomery
Cherryvale Markita L. Dickens B.S. Agribusiness
Coffeyville Linda Irene Berry A.S. Radiologic Technology

Morris
Council Grove Marcella Ann Griffith B.S. Nursing

Morton
Elkhart Brandon Elder B.B.A. Accounting
Felicity Leeann Blau A.S. Radiologic Technology
Michael J. Lafond B.B.A. Finance
Rolla Dustin Beau Bressler B.S. Health and Human Performance

Nemaha
Centralia Cynthia M. Becker Associate of General Studies

Ness
Bazine Ashley R. Schaben A.S. Radiologic Technology
Ness City Berneice R. Scott A.A.S. Office Technology
Christopher D. Frick B.S. Geography
Jeremy M. Langer B.S. Athletic Training
Ransom Brooke N. McDonald B.S. Justice Studies
Lindsay R. Schweitzer Bachelor of Social Work
Sarah A. Frusher B.A. Psychology

Norton
Almena Megan E. Hawks B.B.A. Marketing
Norton Brent Charles Brooks B.S. Health and Human Performance
James Bradly Harding B.S. Health and Human Performance
Kimberly Dawn Herron B.S. Elementary Education
Robert M. Readle B.B.A. Accounting
Tonya J. Methot Associate of General Studies
William L. Burns B.S. Elementary Education

Osborne
Alton Anthony Alan Johnston Bachelor of General Studies
Melanie A. Wilson B.S. Justice Studies
Natoma Tyler T. Lyle B.S. Agriculture
Osborne Brian Richard Mans B.S. Agribusiness
Donna Dean West Bachelor of General Studies
Mary E. Wilson B.B.A. Information Systems Administration
Tiffany Marie Seib B.S. Justice Studies

Ottawa
Bennington Carly Anne Tinkler B.S. Justice Studies
Jason Cody Crist B.S. Mathematics
B.S. Secondary Teacher Education
Delphos Anita K. Breen B.S. Elementary Education
Minneapolis Emily D. Carver B.F.A. Art
James M. Gray Bachelor of General Studies
Tescott Jeanne Marie Ahlquist B.S. Elementary Education
Seth Ryan Harmon Bachelor of General Studies

Pawnee
Larned April Nichole Rainbolt B.S. Speech-Language Pathology
Karrie Ann Sleder B.S. Elementary Education
Rachael Rae Cuta B.B.A. Accounting
B.B.A. Finance
Ruthann R. Glenn Bachelor of Social Work
Samuel Thomas Lane B.S. Geography
Rozel Roy John Colglazier A.S. Radiologic Technology

Phillips
Agra Clarissa Alexis Bell B.S. Elementary Education
Logan Colby A. Webb Associate of General Studies
Joseph Todd Jackson B.S. Business Education
Rhea L. Kemper Bachelor of Social Work
Phillipsburg Emily D. Carver B.F.A. Art
Dusan Kollar B.S. General Science
Jennifer L. Taylor B.S. General Science
Michael J. Wahlmeier B.S. Mathematics
B.S. Secondary Education
Prairie View Megan R. Hays B.S. Elementary Education

Pottawatomie
Onaga Craig Frederick B.A. History
Wamego Robert Shawn Rickstrew B.S. Technology Studies
Westmoreland Robert Shawn Rickstrew B.S. Technology Studies

Pratt
Iuka Jason Lee Griffith B.S. Technology Studies
Pratt Alysha Lynn Ladenburger B.M. Music Education
B.S. Secondary Education
Curt Thomas Wilson B.S. Info Networking & Telecommunications
Diana L. Barnard B.S. Technology Leadership
Erin J. Melroy B.S. Biology
Krista K. Wilson B.S. Technology Leadership
Maria D. Ruda B.A. Communication Studies
Naomi K. Persinger B.S. Technology Leadership
Ora Benjamin Mayes B.S. Info Networking & Telecommunications
Zachary W. Horton B.S. Info Networking & Telecommunications

Rawlins
Atwood Joseph M. Sramek B.S. Business Education
Ludell Kenzie Kay Michel B.B.A. Marketing
Nathan John Howard B.S. Secondary Education

Reno
Hutchinson Adam L. Strausberg B.S. Health and Human Performance
Andrew D. Long B.A. Music
Erin Joy Hinkle B.S. Nursing
Jamie Sue Tarbet Bachelor of General Studies
Karen Lee Root B.S. Nursing
Kenneth M. Temaat B.S. Justice Studies
Robert Daniel Jay B.S. Info Networking & Telecommunications

Republic
Belleville Nichole R. Carver Associate of General Studies
Courtland Heidi J. Bivens B.S. Elementary Education

Rice
Chase Marc A. Stickney B.S. Agriculture
Susan Kay Dumler A.S. Radiologic Technology
B.S. Medical Diagnostic Imaging
Geneseo Ian William Gray B.S. Geography
Little River Cassie R. Cordell B.S. Nursing
Lyons Brett R. Henry B.B.A. Accounting
Karen Lee Root B.S. Nursing
Lisa Kay Frye B.S. Speech-Language Pathology
Lisa Marie Lucero Bachelor of General Studies
Raymond Jeremy R. Taylor B.S. Medical Diagnostic Imaging
Matthew W. Parsell B.S. Justice Studies

Riley
Manhattan Brian E. Carlson B.S. Info Networking & Telecommunications
Daniel Benjamin Fjell B.S. Health and Human Performance
Jennifer Elizabeth Paynter B.S. Technology Studies
Jeramie J. Rick B.S. Technology Studies
Jessica Marie Shields B.S. Psychology
Lacey N. Jones Associate of General Studies
Renee L. Birzer B.B.A. Management
Tyler B. Johnson B.S. Physics
Riley Lance Mandel Sharp B.A. Mathematics

Rooks
Palco Stephanie Marie Fisher B.S. Nursing
Plainville Christopher J. Peavey B.S. Psychology
Hollie Anne Marquess B.A. History
Jared Cole Ganoung B.S. Health and Human Performance
Stockton Chad M. Look B.S. Technology Studies
Jennifer Lynn Kesler B.S. Elementary Education
Jenny D. Hall B.A. Communication

Rush
La Crosse Laurie Lynn Copeland B.S. Secondary Teacher Education
Melissa A. Urban Associate of General Studies
Nora Ann Culver B.F.A. Art
B.S. Secondary Teacher Education
Samantha Sue Woods B.S. Speech-Language Pathology
Liebenthal Rebecca Rose Amerine B.S. Justice Studies
McCracken Adam Rodney Taylor B.S. Computer Science
Patrick Allen Casey B.S. Biology
Otis Amanda M. Moore B.B.A. Marketing
Rush Center Susan L. Deges B.A. English
B.S. Secondary Education

Russell
Dorrance Steven E. Kingsbury B.B.A. Finance
Gorham Shelby Nichole Jacobs Bachelor of Social Work
Luray Sara Ann Dolton B.S. Justice Studies
B.S. Psychology
Paradise Ryan M. Cook B.B.A. Accounting
Russell David Allen Maier B.B.A. Management
Jodi A. Fowler Bachelor of Social Work
Jon L. Ross B.S. Health and Human Performance
B.S. Secondary Education
Julie Becker A.S. Radiologic Technology
Kenneth T. Harrell B.B.A. Information Systems Administration
Sean Carl Bright B.B.A. Marketing
Shelby Nichole Jacobs Bachelor of Social Work
Stacie R. Homeier B.S. Psychology
Steven Glenn Walters B.S. Biology
Tyler Wade Elliott A.S. Radiologic Technology

Saline
Assaria Crystal Gregory B.S. Speech-Language Pathology
Brookville Erica Renee Landis B.A. Justice Studies
B.S. Psychology
New Cambria Jesse Paul Dreiling A.S. Radiologic Technology
Salina Andrea M. Seevers B.S. Psychology
Angela Rae Stenfors B.S. Secondary Education
Jamie Lynn Chambers Bachelor of General Studies
Jenna Lynn Hoffhines B.S. Speech-Language Pathology
John F. Montgomery B.S. Organizational Leadership
Ken H. Baxa A.S. Radiologic Technology
Marti K. Higdon B.S. Elementary Education
Noah J. Moos B.S. Health and Human Performance
Roger Dean Prochaska B.F.A. Art Education
B.S. Secondary Education
Taylor Gorjiyan B.S. General Science
Smolan Crystal J. Hammerschmidt B.F.A. Art

Scott
Scott City Catherine M. Brokofsky B.S. Speech-Language Pathology
Cyreesa Marie Wilson B.F.A. Art
Joseph Hutto B.S. Justice Studies
Lacey Johnson B.S. Speech-Language Pathology
Nicole S. Turner B.B.A. Management

Sedgwick
Andale Kenneth M. Temaat B.S. Justice Studies
Clearwater Shaun Michael Weaver B.B.A. Finance
Haysville Renee N. Keiss A.S. Radiologic Technology
Maize Ashley D. McClellan B.S. Speech-Language Pathology
Valley Center Kelsea R. Oliphant B.S. Elementary Education
Wichita Anne L. Jacobson Bachelor of General Studies
Brook Nicole Graham B.F.A. Art
B.S. Secondary Education
Chasity A. Schoonover Bachelor of General Studies
Constance D. Trevino B.S. Justice Studies
Demarcus Antonio Rhodes B.B.A. Management
Erica Ann Woods B.A. Communication Studies
Joann A. House Bachelor of General Studies
Lisa Michelle Linhart B.S. Medical Diagnostic Imaging
Martha A. Dominguez B.S. Medical Diagnostic Imaging
Nicholas D. Haase B.B.A. Computer Information Systems
Nolan Wayne Banks B.S. Info Networking & Telecommunications
Tyler J. Pilger B.S. Biology

Seward
Liberal Karrie Ann Sleder B.S. Elementary Education

Shawnee
Topeka Bryce Davis Bachelor of General Studies
Daniel F. Munzer Bachelor of General Studies
Jennifer A. McNeil B.S. Speech-Language Pathology

Sheridan
Hoxie Autumn J. Mosier B.S. Psychology
Cindy M. Neuenschwander B.S. Psychology
Selden Christopher William Broeckelman B.S. Technology Studies
B.S. Secondary Education

Sherman
Goodland Ana L. Montanez B.A. Political Science
Cassondra Vanallen B.S. Elementary Education
Holly A. Stephens B.A. Communication Studies
Micheal Ryan Leonard B.S. Agriculture
Sarah J. Lovins B.S. Athletic Training
Tamera Lynne Larson A.S. Radiologic Technology

Smith
Lebanon April J. Merritt B.S. Nursing
Smith Center Amber J. Conaway B.B.A. Marketing
B.B.A. Management
Cade Ryan McDonald B.S. Organizational Leadership
Devin Joseph Weis B.B.A. Computer Information Systems
B.B.A. Accounting
Donna Rae Devlin B.A. History
Kayla R. Murphy B.B.A. Management
Mandy M. Linn B.S. Psychology
Ryan Neal Murphy B.S. Info Networking & Telecommunications

Stafford
Hudson Melissa Sue Miller B.S. Justice Studies
Macksville Blake A. Piland B.B.A. Management
St. John Kimberly L. Unruh B.S. Elementary Education
Stafford Holly A. Brensing A.S. Radiologic Technology
Jared S. Fox B.A. Chemistry

Stevens
Hugoton Stacey B. Schartz B.B.A. Marketing

Sumner
Caldwell Tyler Scott Belmear B.S. Organizational Leadership
Wellington Melissa A. Urban Associate of General Studies

Thomas
Brewster Chris Lem Fulwider B.S. Justice Studies
Heather J. McDonald B.A. Communication Studies
Colby Holly A. Stephens B.A. Communication Studies
Jennifer Ann Rall B.S. Elementary Education
Kimberly Dawn Herron B.S. Elementary Education
Thomas J. Micek B.S. Info Networking & Telecommunications
Zachary J. Brown B.B.A. Management
Menlo Amber D. Yingling A.S. Radiologic Technology

Trego
Ogallah Susan L. Deges B.A. English
B.S. Secondary Education
WaKeeney Amber D. Yingling A.S. Radiologic Technology
Irene Sue Walker B.S. Medical Diagnostic Imaging
Jessica Louise Stegman B.S. Biology
Trenton M. Smith B.S. Health and Human Performance

Wabaunsee
Alma Steven M. Miller B.S. Justice Studies
Alta Vista Adam Theodore Lay B.S. Agriculture
Molly S. Siemens B.S. Medical Diagnostic Imaging
Maple Hill Lorianne Muller Bachelor of General Studies

Wallace
Sharon Springs Tamera Lynne Larson A.S. Radiologic Technology
Wallace Melinda Mader B.S. Health and Human Performance
Zack Tate Lock B.B.A. Computer Information Systems

Washington
Clifton Tyler G. Knox B.F.A. Art
Mahaska Summer D. Livingston B.S. Nursing
Palmer Jennifer E. Oelschlager B.S. Biology
Megan K. Mueller B.B.A. Accounting
Washington Addie Lea Chapin Bachelor of General Studies

Wichita
Leoti Carlos Marquez B.A. History
B.S. Secondary Education
Laci Marie Dearden B.S. Speech-Language Pathology
Susan Diane Lobmeyer B.B.A. Accounting
Marienthal Travis Lee Geyer B.B.A. Marketing

Wyandotte
Edwardsville Melissa Blondell Wiseman B.B.A. Management
Kansas City Brandon Michael Jobe B.S. Health and Human Performance
B.S. Secondary Education
Jeremy C. Johnson B.S. Justice Studies
Kealan B. German B.S. Geography
Marcus M. Rhodes Bachelor of General Studies


Back to Index


Office of University Relations   |  600 Park Street   |  Hays, KS  67601-4099
(785) 628-4206   |   Fax (785) 628-4152
Kent Steward, Director   |  ksteward@fhsu.edu  |  Kurt Beyers, Assistant Director   |  kbeyers@fhsu.edu